Související zápasy

Gorily Plzeň

Dorostenci na MČR ze čtvrtfinále nepostoupili

Dvojzápas s Florbalem Ústí skončil výhrami našeho soupeře. Gorily nemusí být smutné, povedl se jim velký úspěch a účastí na MČR dorostenců skvěle reprezentovali klub.

V prvním zápase doháníme skóre

Dorostenci Goril nastoupili plni odhodlání na hřiště na pražském Chodově, ale jako první jsme chybovali v obraně a Florbal Ústí se dostal do vedení. Zlepšeným výkonem se nám podařilo převzít iniciativu a srovnat. Prosadil se Jiří Jogl. Pak ovšem bleskurychle šlo opět do vedení Ústí a Gorily se hnaly za vyrovnáním. Zatímco jsme marně bušili na ústeckého gólmana, nechávali jsme soupeře chodit do přečíslení a ten si s brejky poradit uměl. Nepomohl ani časný timeout a až za stavu 7:1 pro Ústí se nám podařilo zvednout hlavu. K tomu se opět přidal i klid na čepeli a opět jsme začali mít více ze hry. Čtyřmi góly během posledních 8 minut jsme zredukovali ztrátu na 2 branky. Dalo se dělat i víc, ale spoustu toho brankář Kremlík pochytal.

Neproměněné šance ve druhém čtvrtfinále

Dvougólové manko Gorily chtěly dohnat ve druhém zápase čtvrtfinále, ale během prvních dvou třetin jsme nenašli recept na vynikajícího Kremlíka v brance Ústí a pomalu se museli smířit s tím, že soupeře nepřekonáme. Skóre zápasu se totiž měnilo jen na straně Ústí a vyšplhalo se opět na 7 branek. Ani změny v sestavě už žádný gól nepřinesl a Gorily tak konči ve čtvrtfinále.

Mistrem ČR se stala pro sezónu 2023/2024 Sparta Praha, která přehrála ve finále Tatran Střešovice, bronz berou 1. SC Vítkovice po výhře nad Florbalem Ústí.