GorilyPísek
9:8(4:4,2:1,3:3)
so 20. 4. 2024 19:00 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 4. kolo

Gorily vybojovaly 5. zápas baráže. Rozhodne se v sobotu v Písku

Gorilí síla se opět ukázala na správném místě v pravý čas. Porážíme ve čtvrtém zápase série Písek 9:8 a tahle série míří do pátého zápasu. Za týden už se rozhodne o postupujícím.

Plná tribuna hnala Gorily od první minuty

Nacpaná sportovní hala Krašovská poctivě od počátku skandovala a plzeňské Gorily se podle toho v baráži s FBC Písek činily. Ve druhé minutě už se měnilo skóre a úvod přestřelky obstaral Petr Torma. Pak ve čtvré minutě skóroval z přečíslení Ondra Budek a bylo hodně veselo! Jenže Písek neskládá nikdy zbraně a Měřička se dvěma góly postaral o vyrovnání, ten první jsme mu usnadnili, Písek využil přesilovku. Pak začala opravdová přestřelka. Nejprve důrazný Lukáš Fischer posunul míček do branky a ukazatel na 3:2. Šareš nechytatelnou střelou na Vojtu Šimůnka vyrovnal. Ondra Budek pak ukázal opět, že pan střelec. Poslední ránu měl Matěj Prčík a opět jsme měli srovnáno. Divokou třetinu 4:4 jsme ještě v sérii neviděli.

Další přestřelka

Druhá část začala opět lépe pro Gorily. Aktivní hra dělala Písku problémy. Tempo zápasu bylo na chvilku přerušeno zraněním Ondry Sihelského, ale jakoby to Gorily ještě více semklo a v přesilovce měnil skóre Michal Strnad. Pak se Gorilám povedla akce večera. Matěj Surák poslal nához na brankoviště, kde se z voleje k tyči trefil Tomáš Pour! Aktivní Šareš měl na čepeli další dobrý pokus a Písek ještě jeho zásluhou snížil na 6:5.

Drama až do konce

Třetí třetina byla vyvrcholením celé bitvy. Nejprve měnil skóre Tomáš Pour, který prošel celou obranou Písku a k tyči zavěsil. Pak se opět trefil Ondra Budek a třígólový poštář pro Gorily byl tu! Písecký gólman Vlasta Dvořák se pakoval z branky. Jenže do minuty opět Písek reagoval a Slunečko snížil. Pak po faulu Gorily pykali na trestné a Měřičkovu nabídku využil Cigánek. Potom už hrál Písek vabank a odvolával i gólmana. To už byl na místě náhradník Tvrdík, kterého naštěstí z protiútoku prostřelil Jonáš Janata a dal Gorilám více klidu na čepele. Písečtí totiž ještě jedním úspěšným pokusem v šesti hráčích překonali Vojtu Šimůnka, trefil se znovu Cigánek. Ale více už nestihli a série je srovnaná na 2:2. Rozhodne se 27. dubna v Písku.