Související zápasy

Skvělý závěr sezóny juniorů! Body vezou z Č. Budějovic i z Milevska

Juniorka měla před sebou poslední dva zápasy základní části a zvládla je! Porazili jsme Štíry i Milevsko a zakončujeme první sezónu v 1. lize juniorů dobrými výkony.

Poslední dva zápasy v úplně jiném obraze

Z týmu, který měli ostatní za otloukánka, se vyloupl tým sebevědomý a cílevědomý. Přerod v průběhu sezóny byl očividný, a tak už na jih Čech odjížděli junioři s cílem bodovat a získat na závěr maximální počet bodů do konečné tabulky.

Proti Štírům jsme předvedli srdnatý výkon a brzy šli i do vedení. To postupně narostlo ve čtyřbrankový náskok, který nehatilo ani snížení ještě před přestávkou. Ve druhé části Gorily ještě přidaly další dvě branky a v podstatě držely otěže utkání. Když náskok narostl až na skóre 1:8, pak teprve přišlo snížení Štírů. To ale na radosti pro gorilí tým nemohlo nic změnit. První úkol splněn!

S Milevskem, které se připravuje na play-off, to byl jiný zápas. Přesto jsme díky slepeným gólům Pepy Sekyry a Lukáše Krepindela šli do vedení 2:0 v polovině první části. Ve druhé části domácí prověřili gólmana Filipa Šrámka, ale ten se rozhodl, že ve svém posledním vystoupení za juniorský tým nepustí za svoje záda nic. A to se mu také splnilo! Lukáš Čech ještě navýšil vedení Goril na 0:3 a na Filipa už si nikdo nepřišel. Čisté konto se počítá!

Hodnocení zápasu od trenérů

Zápas se Štíry pohledem Karla Altmana: "Dnes poctivý výkon, po většinu zápasu jsme drželi otěže ve svých rukou, kdy jsme se drželi hodně na míčku a trpělivě si vypracovávali šance, které se nám dařili proměňovat. Potkali se dva týmy plné dorostenců a zkušenost z juniorské ligy hrála pro nás." Utkání v Milevsku hodnotil trenér Jakub Čech: "První třetina byla jasně v naší režii, od druhé třetiny jsme zapojili celou střídačku, zápas se vyrovnal, ale dovedli jsme ho do vítězného konce s čistým kontem gólmana Filipa Šrámka, který se nulou rozloučil s juniorskou kategorií."