DobříšGorily
3:6(0:1,2:1,1:4)
ne 29. 9. 2024 17:00 @ SH Dobříš, Divize, 3. kolo

Druhé kolo přineslo druhou výhru mužům

Nedělní výjezd k nováčkovi do Dobříše přinesl očekávanou výhru favorita. Gorily zvítězily nad Sokolem 6:3. První vítězství má i B tým, který zahájil sezónu dobrým výkonem proti FBC Plzeň B.

U nováčka to nebylo vůbec lehké

První třetinu poznamenala řada vyloučení. Jako první hrály přesilovku Gorily a také ji v závěru dokázal využít gólem Ondra Sihelský. Další početní výhody už změnu skóre nepřinesly. Na začátku druhé třetiny dobřiíšští svoji další početní výhodu využili, ovšem Jiří Lukasch vrátil vedení Gorilám už za dvě minuty. V polovině utkání se Sokolu Dobříš skóre podařilo opět vyrovnat a stav 2:2 vydržel až do konce třetiny.

Třetí část přinesla Gorilám uklidňující náskok, o který se postarali Tomáš Pour, Matěj Surák a Ondra Budek. 135 diváků pomohlo Sokolům hlasivkami vstřelit branka na 3:5. V závěru na konečných 3:6 upravil dvougólový Ondra Budek.

První zápas Filipa Černého v A týmu

Do branky poprvé nastoupil mladý odchovanec Goril Filip Černý. Talentovaný šestnáctiletý brankář se blýskl nejen vynikajícími zákroky proti střelcům Sokola, ale také přidal dvě asistence na plzeňské góly. Po zásluze byl vyhlášen jako hvězda zápasu. To je debut mezi muži jaksepatří.

Utkání v Dobříši hodnotil trenér Jakub Čech: "Dnes jsme se dvě třetiny nemohli dostat do tempa, ani trefit branku. Na druhou stranu nás podržel juniorský golman Filip Černý, který prožil premiéru v kategorii mužů v Divizi a svůj výkon korunoval dvěmi asistencemi. Ve třetí třetině jsme již naši hrou soupeře přehráli a získali tři body, se kterými jsme spokojeni, s výkonem již méně, čeká nás ještě spoustu práce."

Další zápas Divize B odehrají Gorily znovu doma a v neděli 6.10. přivítají Panthers Praha B v 18:00 v Area D. Těšíme se na vás!

Bodoval i B tým

V sobotu nastupoval ve Štáhlavech k prvnímu zápasu B tým Goril proti FBC Plzeň B. Derby rezervních týmů přineslo zajímavý florbal, deset branek a remízový výsledek, v nájezdech ovšem uspěly Gorily a připsaly si 2 body do tabulky za vítězství 5:6 PN. Rozhodující nájezd si připsal Tomáš Oliverius.

Druhý zápas s SVKI Plzeň se nekonal, soupeř se z turnaje omluvil.