GorilyPanthers Praha
6:5(1:1,1:1,4:3)
ne 6. 10. 2024 18:00 @ Area D, Divize, 4. kolo

Gorily oslavily těsnou výhru nad Pantery

Šťastnější byly v neděli večer Gorily. Domácí tým otáčel skóre v poslední třetině zápasu, protože Panteři podali výborný výkon. Ligové zápasy hrálo i Céčko Goril Forsee. Jak to celé dopadlo?

Gorilí nápor vyšel do prázdna

Výborný vstup Goril do zápasu s Panthers Praha Boys U23 hatila střelecká muška. Tu nedokázal najít nikdo z mužů v černých dresech, kteří měli míček na čepeli. Vniveč vyšly šance Lukáše Čecha nebo Ondry Budka, všechno chytal gólman Šabler. To byla stěna. Proto se první radovali z gólu Panteři, kteří úspěšně zakončili přečíslení v oslabení. Gorilám se podařilo v přesilovce srovnat Lukášem Čechem, ale to bylo v první třetině vše.

Další část přinesla ten samý scénář. Střely se počítaly zejména na kontě Pathers, gól však ne a ne padnout. Navíc jim Gorily nabídly přesilovku a tou Panteři nepohrdli. Vyrovnání se nerodilo lehce, až v polovině utkání našel Kryštof Lehečka osamělého střelce Ondru Budka. Třetí část přidělala vrásky trenérovi Jakubu Čechovi. Panthers znovu vedli. Prakticky okamžitě ale srovnával Adam Čech. Pak konečně šly Gorily do vedení. Nechytatelně pálil Jirka Veselý a po něm ještě Ondra Budek. 7 minut před koncem Zdrubecký snížil z trestného střílení a bylo to opět jen o 1 branku. Gorily rozhodly v přesilovce, tu využil Ondra Sihelský a byla to vítězná branka, protože Panteři nesložili zbraně a ještě v poslední minutě snížili na konečných 6:5.

Trenér Jakub Čech hodnotil slovy zápas takto: "Dnes si opět ceníme více bodů, než předvedeného výkonu. Ale je těžké, když soupeř zaparkuje autobus před brankou a k tomu mu ještě perfektně zachytá golman, včetně dobrého postavení tyček. Musíme si zápas rozebrat, poučit se z chyb a ono to pomalými krůčky půjde." Další kolo hraje gorilí tým v Praze-Vršovicích s FBC Slavia Praha.

C tým bojoval o další body

Gorily Forsee se postavili do cesty dvěma soupeřům v Karlovarské a plzeňské lize. A byla z toho loupež dalšího bodu do tabulky. Céčko uhrálo remízu 5:5 s Florbalem Tachov B, dokázali to gólem vteřinu před koncem! Na konci akce byl Patrik Kvasnička. Pak těsně podlehlo soupeři z Klatov. Klatovské béčko zvítězilo 6:4. Parametry hry, i přes zisk jen celkových 2 bodů ze 4 zápasů, jsou dobré. Ocenil to i Jakub Vandák, který se zapojil tentokrát jako trenér i jako hráč.