SlaviaGorily
4:16(2:4,2:8,0:4)
ne 13. 10. 2024 18:00 @ SH SK Slavia Praha, Divize, 5. kolo

Na Slávii jsme měli nabito, Gorily těší výhra

Kanonáda ve Vršovicích odstartovala radost Goril. A týmu se dařilo střelecky a rychle překonal počáteční problémy, kdy Gorily prohrávaly o 2 branky.

Slavia Praha hostila Gorily

Ve Vršovicích se v neděli utkaly týmy Slavie Praha a Goril poprvé. Slávističtí fanoušci měli hned v úvodu důvod k radosti a díky dobré obraně a šikovným útočníkům se rychle dostali do vedení 2:0. Gorilí tým věděl, že každý zápas trvá 60 minut, že není třeba házet do ringu ručník. Zlepšení výkonu přišlo i díky dobrému výhozu gólmana Černého a snížení bylo tu! A během několika minut využily Gorily výpadku Slávie a vedly 2:4. O góly se postarali Matěj Surák, Adam Čech, Jiří Veselý a Lukáš Čech.

Střelecká chuť do poslední minuty

Druhá třetina začala opět gólem do sítě Goril, ovšem ty byly při střelecké chuti a právě tady se rodil rozhodující náskok. Ve 32. minutě už to bylo 3:11 pro hosty! V divoké třetině se prosadili ještě jednou hosté a také domácí. Ve třetí části se hrál stále florbal, ale prosadit se dokázaly už jen Gorily, které přidaly další 4 branky. Konečný stav 4:16 potěšil trenéra Jakuba Čecha: "Konečně můžeme být spokojeni nejen s body, ale i s předvedeným výkonem, až na drobné zaváhání na začátku, jsme odehráli utkání v dobrém tempu, kdy jsme předvedli i věci, na které se zaměřujeme v tréninku. Děkujeme soupeři za férově vedený zápas s tím, že chtěl hrát florbal, i když výsledek je pro něj trochu krutý."

Béčko bojovalo v Chebu o body marně

B tým naopak měl během neděle střelecké trápení. Prožil dobrý úvod proti Domažlicím, které rychle přehrával 3:0, ale 7 brankami skóre FBC Domažlice otočily na konečných 3:7. Špatný začátek nemělo béčko ani proti Nýřanům, ale ani tady se Gorilám nedařilo příliš dlouho, přišel výpadek a skóre narůstalo už jen v neprospěch Goril, stav 4:10 nepotěšil nikoho v černém dresu.

Pokud chcete podpořit B tým, tak přijďte do Area D ve čtvrtek 17.10., kdy hraje dohrávku s SVKI Plzeň.